Mano virtuvės karalius – pyragas

Ar galite įsivaizduoti tikrą pyragą? Purų, lengvą ir minkštą, šiek tiek drėgną, bet nesukritusį ir pjaunant nesusipaudžiantį. Kvepiantį vaikyste, šlapiu asfaltu po lietaus ir mamos keptu saldėsiu, tuo, kuris, be abejonės, yra pats skaniausias! Sakote, kad tapus veganu tokių saldėsių nebeliko? Štai jums receptas.

Šis pyragas yra virtuvės karalius neabejotinai todėl, kad jį labai paprasta paruošti ir jis visada pavyksta. Pyragas gelbsti, kai reikia deserto be kelionės į parduotuvę ar kai reikia įrodymo, kad veganiniai saldumynai irgi gali būti vykę. 🙂

Tai ko jam reikės? Pagrindiniai ingredientai:

4 bananai (atliks kiaušinio funkciją)

4 šaukštai cukraus

žiupsnis druskos

4 šaukštai kokosų aliejaus (su „kaupu“, nes taip pakabinsite sustingusį aliejų)

nubrauktas šaukštelis sodos

miltų (kad tešla dar būtų maišoma šaukštu, bet labai tiršta)

Kuo labiau prinokę bananai, tuo geriau pyragui.
Photo by Elena Koycheva on Unsplash

Papildomi ingredientai:

Pyragą galima kepti ir tik iš pagrindinių ingredientų, tačiau norint įdomesnių variacijų, pyragą galima pagyvinti vienu ar visais (o kas draudžia?) šiais priedais: cinamonu, šokolado gabaliukais, kokosų drožlėmis, skaldytais riešutais (migdolų, mmm), uogiene, morkomis (tarkuotomis burokine tarka). Gal sugalvojate dar ką?

Ruošimo paslaptys

Šį pyragą iškepti galima be jokių mandrų įrenginių ir įrankių. Jums užteks šakute sutrinti bananus iki vientisos masės (galima palikti ir šiek tiek gabaliukų, jie pyragui suteiks specifinės tekstūros), tada dėti cukrų, druską, išlydytą aliejų, priedus (cinamoną, riešutus ar kt.) ir gerai išmaišyti. Kai masė taps vientisa galima dėti miltus ir vis maišyti. Kai tešla darysis sunkiau maišoma, įdėkite dar šaukštą miltų, sumaišytų su soda, ir tolygiai išmaišykite. Gautą tešlą krėskite į kepimo skardą ir kepkite 180 laipsnių. Aš kepu duonai skirtoje tešloje (gaunasi apie 10 cm aukščio kepaliukas), tai užtrunka 45–50 min, bet jei kepsite platesnėje skardoje, kur tešla pasiskirstys ploniau, jums gali užtekti mažiau minučių.

Bananus trinti galima su rankiniu blenderiu – gaunasi labiau vientisa, lygi masė ir labai pyragiška tekstūra iškepus. Net nesijaučia, kad viduje būtų bananų! Visgi, norimus priedus ir ruošimo techniką geriausiai redaguoja praktika.

Photo by The Creative Exchange on Unsplash

Patiekimo idėjos

Reikia prisipažinti, kad pirmą kartą namams užkvipus šiuo pyragu jis buvo suvalgytas čia ir dabar. Atrodė, kad viena tešlos porcija labai neskalsi… Taigi pyragas puikiai valgysis ir vienas. Visgi galima jį pateikti su ledais ir šviežiom uoguom. Su riešutų sviestu ir kokosų drožlėm (kokosas, apskritai, nieko negadina, ar ne?..)

Laikomas sandariame inde pyragas nesudžiūsta 2–3 dienas. Gal ir ilgiau, bet niekada nepavyko jo ilgiau išlaikyti…

Skanių eksperimentų virtuvėje!

Dalinkitės veganiniais saldėsiais!
Photo by The Creative Exchange on Unsplash

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: