Receptai. Ką daryti su makaronais?

Makaronų, atėjus karantinui, užsipirkti turbūt spėjo visi. O ką daryti su makaronais, jei tie du receptai, kuriuos žinojai, jau pabodo? Dalijamės keliais augalinių patiekalų receptais, kurie ne tik pripildys pilvus, bet ir sušildys širdis!

Su anakardžiais

Labai greitas ir paprastas receptas, na, bet ar makaronų esmė ne tokia? Makaronai = vakarienė greitai ir lengvai.

Padažui reikės:

saujos anakardžių be luobelės,

1 šaukšto tahinio,

citrinos sulčių,

vidutinio dydžio svogūno,

druskos,

aštrios arba ne paprikos miltelių,

„Violife“ sūrio picai (nebūtina).

Gaminimo eiga:

Anakardžius pamerkti bent valandai verdančiame vandenyje (geriausia mirkyti bent 6 valandas, tada padažas bus kremiškesnis). Atėjus vakarienės metui užkaisti virti makaronus (kokius tik mėgstate). Per tą laiką aliejuje pakepinti svogūną, dėti prieskonius ir, svogūnams iškepus, supilti smulkiai pjaustytą ar tarkuotą sūrį (kad išsilydytų). Anakardžius suberti į trintuvą ar kokteilinę, dėti tahinį, citrinos sultis ir pilti vandens tiek, kad pavyktų sutrinti iki tolygaus padažo. Kuo galingesnis trintuvas – tuo vientisesnis padažas.

Išvirusius makaronus nusunkti ir supilti į keptuvę su svogūnais, ant viršaus pilti anakardžių padažą ir viską gerai išmaišyti. Galima papuošti turimais žalumynais. Rekomenduojama pasidalinti su draugu! 😉

Makaronai su anakardžių padažu. Truputį aštru, truputį neragauta! Ne, čia ne varškė, čia anakardžiai

Su avokadais ir riešutais

Receptas puikiai tinkamas tam atvejui, kai spintelėje ne vienas prinokęs avokadas, kurį reikia suvalgyti čia ir dabar.

Padažui reikės:

po 1 avokadą žmogui,

sūdytų kepintų žemės riešutų,

tahinio,

druskos,

česnako,

kitų prieskonių pagal skonį.

Gaminimo eiga:

Kol verda makaronai: trintuvu sutrinti avokadus su prieskoniais (išsk. riešutus). Paragauti ir įdėti dar prieskonių, jei reikia. Išvirusius ir nusunktus makaronus sumaišuti su padažu, dėti į lėkštes, ant viršaus pabarstyti sūdytų kepintų žemės riešutų. Skanaus!

Photo by Heather Gill on Unsplash

Su česnaku arba klasikinis aglio e olio

Itališkos virtuvės klasika ir visiškas minimalizmas prie puodų!

Padažui reikės:

Česnakų (pagal skonį)

Česnako spaustuko (labai svarbu, su peiliu taip puikiai česnako nesusmulkinsite!)

Druskos, aliejaus, pipirų (aitrios paprikos)

Gaminimo eiga:

Mažame kiekyje aliejaus šildykite spaustuku susmulkintus česnakus. Labai svarbu česnakus dėti ne į įkaitintą aliejų, o į šaltą, kad galėtumėte stebėti kaip jie įšyla. Česnakus reikia kepti tol, kol šie pradeda skleisti malonu kvapą, bet dar nepakeičia spalvos (arba pakeičia tik vienas kitas gabaliukas). Kepant svarbu turėti minty, ar jūsų kaitlentė elektrinė, indukcinė, dujinė ar dar kitokia ir atsižvelgti į keptuvės dugno storį (t. y. ar česnakai keps juos nukėlus nuo ugnies). Labai svarbu česnakų neperkepinti! Norint tobulai pagaminti šį patiekalą reikės šiek tiek praktikos! Beje, jei česnakai parudavo, metas juos mesti lauk (deja!..) ir gaminti padažą iš pradžių.

Baigiant česnakams kepti sudėkite prieskonius ir viską sumaišykite su makaronais. Beje, yra įvairių šio patiekalo versijų su sūriu, žolelėmis ir pan. Bet šį receptą čia rašau būtent tokį – su kuo mažiau ingredientų, nes tai mūsų pasirinkimas nr. 1, kai namie „nėra ko valgyti“, o valgyti norisi greitai.

Su špinatais ir česnakais

Paprasta ir lengva, bet be galo gardu! Būtent tokie yra šie makaronai. O jei dar turėsite sėklų ar žolelių, kuriuomis galėtumėte papuošti lėkštę, tai bus šventę ne tik liežuviui, bet ir akims.

Padažui reikės:

Špinatų (kiekį nuspręskite pagal tai, kiek juos mėgstate)

Moliūgų sėklų (papuošti)

Sviesto (kiekvienoje parduotuvėje rasite bent vieną (v) sviesto alternatyvą) ar aliejaus

Česnako

„Violife“ sūrio picai (ar kt. sūrio, kuris lydosi)

Druskos, pipirų ar kt. prieskonių

Gaminimo eiga:

Keptuvėje išlydome sviestą, dedame spaustuku susmulkintą česnaką, šiek tiek pašildome. Kai pasklinda malonus česnakų aromatas, dedame nuplautus (galima pjaustyti, galima ir ne) špinatų lapus. Keptuvę uždengiame dangčiu ir troškiname, kol špinatų sumažėja, jie tampa minkšti ir gerokai tamsesni. Baigiant gaminti dedame prieskonių pagal skonį ir suberiame tarkuotą „Violife“ sūrį, kad šis spėtų išsilydyti nuo likusios šilumos.

Padažą maišome su makaronais, dėliojame į lėkštes ir pabarstom moliūgų sėklomis. Jei sėklų norite skanesnių – galite jas pakepti truputyje aliejaus su druska. Sėklas reikia kepti tol, kol šios pradės spragėti (kaip kukurūzai) ir truputį išsipūs. Tik atsargiai, nes jos gali iššokti ant rankų!

Makaronais su špinatais ir kepintomis moliūgų sėklomis

Su baklažanu ir pomidorų pasta

Sotus ir šildantis vakarienės variantas! Žinoma, visada galima keisti ingredientų sąrašą pagal jūsų šaldytuvo turinį, bet čia rašau optimaliausią variantą, koks atsiranda mūsų lėkštėse bent kartą per mėnesį. 🙂

Padažui reikės:

1 baklažano,

1 skardinės pomidorų pastos (mažos, koncentruotos),

česnako skiltelės,

citrinos sulčių,

klevų sirupo,

pipirų, druskos,

„Violife“ sūrio,

petražolių ar kt. žalumynų.

Gaminimo eiga:

Keptuvėje (geriau gilesnėje) šildome aliejų, suberiame spaustuku susmulkintą česnaką, kol jis nespėjo perkepti, pilame šaukštą klevų sirupo, citrinų sulčių, dedame prieskonius ir viską išmaišome, tada dedame smulkiai pjaustytus baklažanus (mes pjaustomu su pjaustykle į plonus šiaudelius), ant viršaus dedame pomidorų pastą, ją praskiedžiame nedideliu kiekiu vandens ir uždengtą keptuvę, sumažinę ugnį, paliekam troškintis. Kas kelias minutes galima pamaišyti ir patikrinti, kad niekas nesvyla. Jei baklažanai nori svilti – tiesiog įpilkite šiek tiek vandens.

Kai baklažanai bus ištroškę (galima tiesiog patikrinti ragaujant), išjunkite ugnį, sudėkite tarkuotą „Violife“ sūrį ir palikite šiek tiek uždengę, kad sūris išsilydytų. Tada padažą sumaišykite su makaronais, įmaišykite ir smulkiai pjaustytas petražoles ar svogūnų laiškus. Viskas, vakarienė paruošta!

Photo by Icons8 Team on Unsplash

Skanių eksperimentų virtuvėje!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: