Ką galiu pakeisti jau šiandien?

Pradėjus domėtis nauju dalyku – ar tai būtų naujas rankdarbis, naujas mitybos būdas ar tvaresni kasdienos sprendimai – norisi imtis veiksmų čia ir dabar. Visgi, pakeisti savo gyvenimą nėra taip lengva, ypač jei kalba eina apie gyvenimą be šiukšlių. Šį penktadienį dalijamės paprastais patarimais, ką galite pakeisti savo buityje nors ir šiandien.

Apsipirkimas be plastiko

Pradėjus gyventi tvariau atrasite daugiau ir įvairesnių būdų kaip galima išvengti plastiko pakuočių, tačiau jau šiandien eidami į prekybos centrą galite pasiimti medžiaginį krepšį pirkiniams. Taip pat galite pasiimti mažų plastikinių maišelių, likusių nuo ankstesnių apsipirkimų, ir panaudoti juos dar kartą. Ateityje, tikriausiai, vera įsigyti medžiaginių maišelių sveriamoms prekėms, tačiau apsipirkti be naujų plastikinių pakuočių galite jau dabar!

Pakuočių pasirinkimas

Nesvarbu, ar perkate maisto produktus, ar vaistus, ar… Visada yra alternatyvų. Todėl kitą kartą eidami apsipirkti atkreipkite dėmesį, kad jūsų mėgstamas riešutų sviestas yra ne tik plastikinėse pakuotėse, bet ir stiklinėse – rinkitės šį variantą. Pirkite ne jau į plastiką supakuotą batoną, o sveriamą (ar vienetais įkainotą) batoną, kurį galėsite įsidėti į popierinį maišelį ar atsinešti iš namų jau turimą pakuotę. Neužmirškite pasidairyti alternatyvų – jų yra beveik visada!

Photo by Alex Loup on Unsplash

Daugiau judėkite

Nors patarimas labai paprastas, bet dažnai pamirštamas. Per pietų pertrauką su kolegomis „pavažiuojate“ iki artimiausios kavinės? Pasiūlykite kitą pirmadienį į kavinę eiti pėščiomis. Ne tik sutaupysite dagalų, bet ir pravėdinsite galvas. Savaitgalį norite pabūti gamtoje? Važiuokite į ją autobusu! Būkite kūrybingi ir suraskite daugiau būdų judėti ar naudotis viešuoju transportu.

Nebijokite skolintis

Nepamirškite pačio galingiausio žmonių ginklo – bendruomenės! Dažnai kiekvienas nori viską turėti SAVO. Bet remontuojant butą įsigytas gražtas taip ir guli nenaudojamas… Taigi kiekvieną kartą, prireikus kokio nors didelio pirkinio, paklauskite savęs: gal galiu šį daiktą pasiskolinti ar išsinuomoti? Parodę gerą pavyzdį (bendravimo ir skolinimosi) kaimynams jūs ne tik artimiau su jais susipažinsite, bet ir nenaudosite žemės resursų pirkdami dar vieną naują daiktą.

Taupykite ir žemės, ir savo sveikatą

Prasidėjus naujiems metams daugelis iš mūsų davė pažadą gyventi sveikiau, daugiau sportuoti… O kiek iš jūsų davė pažadą labiau rūpintis mūsų planeta? Jei tokį pažadą davėte, tai šis punktas būtent jums. Įvairūs užkandžiai ir šlamštmaistis dažniausiai mus pasiekia gausiose plastiko pakuotėse (bulvių traškučiai plastikiniame lovelyje įvilkti į plastiką, pažįstama?) Taigi kai kitą kartą norėsite įsigyti čipsų ar gazuoto gėrimo, pažiūrėkite į jį ne tik kaip į šlamštą savo kūnui, bet kaip į šlamštą mūsų motinai žemei. Motyvacijos nepirkti padaugės dvigubai!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: