Sąrašas priemonių, kurių jums iš tikrųjų nereikia

Ar kartais domėdamiesi ekologijos ir tvarumo temomis nenustembate, kodėl kažkam kyla mintis jog TO ar ANO gali nereikėti? Juk jūsų namuose JŲ išvis niekada ir nebūdavo! Jei jums taip yra nutikę, tuomet papildykite mūsų sąrašą. O mes dalijamės mintimis apie tai, ką namuose mums LIEPIA turėti internetai, tačiau ko iš tikrųjų visai nereikia.

  1. Metaliniai / bambukiniai šiaudeliai

Daugkartiniai šiaudeliai gražiai atrodo Instagram’o nuotraukose, tačiau ar labai dažnai jie bus naudojami namuose? Gal panaudosite kelis kartus kai tik įsigysite ir dar būsite kupini entuziasmo, tačiau ilgainiui jie nusės jūsų virtuvės stalčiuje ir tik užims vietą. Juk norint visiems svečiams vasarą į kokteilį įdėti tvarų šiaudelį, reikės bent 5 ar 10 tokių šiaudelių (o jie nepigūs!), o kasdieniam naudojimui įsigytų 3 šiaudelių vis tiek neužteks. Patarimas: įsigyti ir turėti atsargai vienkartinių (popierinių ar kt.) šiaudelių pakuotę nenumatytiems atvejams (šventėms).

2. Virtuvės rankšluočiai

Šitas punktas, manau, iškart susilauks dviejų stovyklų dėmesio – vieniems virtuvės rankšluoščiai yra tik medžiaginiai (dar geriau – pasiūti močiutės), o kitiems – tik popieriniai. Ir nė vieni, nė kiti nežino ką daryti, kai svetimoje virtuvėje pamato ne tą rankšluosčių tipą. Patarimas: Šiuo atveju moralas paprastas – pabaigite tą popierinio rankšluoščio ritinėlį, kurį naudojate, ir daugiau niekada nebepirkite popierinių rankšluoščių. Ant stalo išpylėte sultis? Naudokite indų plovimo kempinėlę. Nukrito lašas padažo ant grindų? Po kriaukle laikykite seną indų kempinėlę, kurią galėsite naudoti grindims valyti. Bėga nosis? Nagi pasiimkite medžiaginę nosinę! Jos netik ekologiškesnės, bet ir daug daug patogesnės. Savaime suprantama, kad medžiaginiai rankšluostukai nėra idealiausi visoms išvardintoms situacijoms (kam puikiai tiktų popieriniai rankšluosčiai), tačiau jie nepakeičiami šluostant indus ar rankas.

Medžiaginiai virtuviniai rankšluosčiai: pigiau, tvariau, gražiau
Photo by Micheile Henderson @micheile010 // Visual Stories [nl] on Unsplash

3. Nukalkinimo milteliai

Parduotuvėse galima nusipirkti valiklių, kurie sprendžia įvairiausias bėdas: valo virtuvės kriauklę, medines grindis ar naikina kalkes arbatinukyje. Visgi, turbūt pigiausia arbatinukų valymo priemonė – actas. Patarimas: pripilkite beveik pilną arbatinį vandens ir 3–5 šaukštus acto (9 proc.) Pašildykite vandenį iki 70 laipsnių (arba, jei jūsų arbatinis neturi reguliuojamos temperatūros, iš akies išjunkite arbatinį prieš užverdant). Palikite 5–10 min., užvirkite, išpilkite, užvirkite dar kartą pripylę švaraus vandens, išpilkite ir džiaukitės švariu arbatiniu! Išbandyta ne kartą ir ne du – visada veikia tobulai!

4. Vienkartinės pirštinės degalinėje

Kai išsilaikiau teises ir įsigijau automobilį – man labai pasisekė, nes salia nebuvo nė vieno patyrusio vairuotojo, kuris galėtų pamokyti, kaip reiktų elgtis degalinėje. Todėl į degalinėse kabančias vienkartines pirštines atkreipiau dėmesį tik po pusės metų, bet taip ir nesupratau, kam jų reikia? 99 atvejais iš 100 degalų pistoletas bus švarus, juk jį čiupinėja tokie patys žmonės kaip ir jūs – kurie nenori išsitepti. O tuo 1 atveju galima užsimauti daugkartines pirštines, kurias vežiojatės durų kišenėlėje. Tik nesakykite, kad nesivežiojate prastų pirštinių automobilyje? O kaip tada pučiatės orą? Kaip keičiate padangą? Jei jau oro ventilį atsisukate be pirštinių, tai gal ir pistoletui jų nereikia? 🙂

Photo by Sylvie Tittel on Unsplash

5. Maišeliai sveriamoms prekėms parduotuvėje

Žinoma, yra prekių, kurios yra labai smulkios (vyšniniai pomidoriukai) ar kurių perkate labai daug (mandarinų per Kalėdas) ir nenorite, kad jos išsibarstytų po visą pirkinių krepšį. Visgi, neretai imame dar vieną plastikinį maišelį tik todėl, kad kažkas (?) mus taip išmokė, nes juk viską reikia susidėti į maišelius! Bet ar tikrai? Juk batatus čiupinėjo pardavėja savo plikomis rankomis, prieš jums įsidedant į krepšelį dar garantuotai juos pakilnojo ir pora smalsių pirkėjų, o grįžę namo juos vis tiek plausite. Tai kam dar dėti į papildomą maišelį, kurį naudosite tas 20 min, kol grįšite namo? Patarimas: eidami apsipirkite neškitės du pirkinių krepšius, tuomet į vieną prie kasų galėsite dėti jau susvertas daržovės (batatus, cukinijas, baklažanus, kalafijorus ir kt.), vaisius (apelsinus, bananus ir pan.), o į kitą likusias prekes, kurių pakuotės (aštrūs kampai) galėtų pakenkti vaisiams ir daržovėms. Taip ne tik sutaupysite plastiko, bet ir pinigų, nes nereiks papildomai sverti maišelio svorio.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: