Švarių minčių ritualai

Skubėdami kartais pamirštame svarbiausią žmogų savo gyvenime – save. Šį penktadienį dalijamės keliais paprastais, bet neprastais patarimais kaip atpalaiduoti kūną ir mintis, o gal ir prisijaukinti naują vertingą įprotį.

Judesys

Savaitgalį pradėkite lengva mankšta. Užsistatytike priminimą iš vakaro, kad prabudus šeštadienio rytą neleistumėte sau tinginiauti – išbandykite 20 minučių mankštą tik prabudus, suvirškinę vėlyvus savaitgalio pusryčius nusiteikite valandos trukmės atpalaiduojančiai jogos programai ar, jei sportas jums atrodo didžiausia bausmė, atsipalaiduokite ir tiesiog išeikite dviems valandoms pakvėpuoti grynu oru: susidarykite maršrutą aplink savo namus, aplankykite parką, į kurį taip niekad ir nenuvykstate arba pavažiuokite autobusu iki netoliese esančio miško.

Sunkiausia bus pradėti judėti. O po bet kurios, net ir lengvos treniruotės, jausitės daug geriau – ne tik fiziškai, bet ir emociškai dėl įveiktos naudingos dienos atkarpos.

Garsas

Atpalaiduoti ir padėti pasijusti nekasdieniškai gali nauji muzikiniai potyriai. Atlikdamas kasdienes užduotis klausotės pop muzikos ar repo? Pabandykite šį savaitgalį bent valandai laiko įsijungti džiazo, klasikinės muzikos (ypač pozityvus yra Mocartas) ar meditacinės muzikos. Žinoma, muzikos įrašai nepakeis gyvo koncerto, bet jei galimybės nueiti į koncertą šiuo metu nėra – atsipalaiduoti padės ir interneto resursai. Klausydami muzikos pasistenkite nieko neveikti – atsisėskite, atsipalaiduokite, paleiskite visas mintis ir per savaitę susikaupusius rūpesčius pasiųskite pavėjui arba… panačiui.

Atverskite naują puslapį į kasdienius dalykus pažvelgę kitu kampu. Net ir savame jau ėmusiame pabosti mieste!

Vaizdas

Naujų idėjų ir įkvėpimo jums gali suteikti įvairūs nauji potyriai. Vaizdinės stimuliacijos teigiamai veikia tuos, kurių darbas nėra susijęs su vizualu. Daug laiko praleidžia prie kompiuterio? Pildote dokumentus, bendraujate su klientais? Turbūt geriausias atsipalaidavimo pratimas, o kartu ir minčių mankšta, tai grožio paieškos kasdienybės detalėse. Šiandien pastebėkite, iš kokio gražaus puodelio kavą geria jūsų kolega, per pietų pertrauką išeikite pasivaikščioti ir suraskite bent tris išskirtinius architektūros elementus, kurių anksčiau nepastebėjote. Pamatysite, kad net ir tokių nedidelių pratimų užteks, kad jūsų akys prašviesėtų, o į kasdienes užduotis pradėtumėte žvelgti kitu kampu.

Švara

Jei fizinio atsipalaidavimo neužtenka mintims pragiedrinti – nuvalykite dulkes nuo savo atminties lentynų. Pamedituokite su savo mintimis ir įsivertinkite, kas šiuo metu jums labiausiai neduoda ramybės. Gal rūpinatės, kad dar neturite susiplanavęs atostogų? Gal neramina mamos sveikata? O gal jaudinatės, kad jūsų dukrelė nuolat serga? Taip, tai tikrai neraminintys įvykiai, bet jūsų jaudinimąsis nepadės jų išspręsti.

Ramiai apmąstę susirašykite visus dalykus, kurie jums neduoda ramybės. Tada kiekvienam jų sugalvokite po tris galimus skirtingus sprendimo būdus. Tai, kas šiandien atrodo kaip neįmanomas sprendimo būdas – labai greit gali imti ir išsipildyti! Svarbiausia, nebijokite svajoti! Turėdami pasiruošę atsakymus visoms šiuo metu jus kankinančioms mintims jūs jausitės daug saugesni ir ramiau miegosite. O juk gerai išsimiegojus, gyvenimas iškart palengvėja. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: