Naujų metų pažadai, kurie (ne)veikia

Kalėdos pralėkė vienu mirksniu, o ant nosies Nauji metai – naujos viltys, nauji iššūkiai ir… nauji pažadai sau ir aplinkiniams! Taip kaip kiekvieną sekmadienį pažadame sau, kad nuo pirmadienio bus kitaip, taip ir atėjus metų pabaigai planuojame, ką nuo sausio 1 dienos viską darysime kitaip. Bet, kažkodėl, nuo pirmadienio pažadai stebuklingai nesipildo kaip ir nesipildo jie nuo sausio 1 dienos. Kažin kas būtų, jei sausio 1 sutaptų su pirmadieniu?..

Kodėl pažadai neveikia

Ką daryti, kad pažadai imtų ir pildytųsi? Paprasčiausia būtų sakyti – tiesiog reikia imti ir daryti. Kad ir kaip banaliai tai skambėtų. Nesvarbu, ar šiandien pirmadienis, ar ne. Nesvarbu, ar jau atkeliavu paštu jūsų nauji sportiniai bateliai. Norite daugiau judėti? Tai tiesiog DABAR paimkite ir išeikite į lauką 30 min. Sakote, čia yra mažai, reikia daugiau, intensyviau, reikia į sporto salę… Atidėliojimo priežasčių gali būti daug, tačiau nepamirškite sustoti ir paklausti savęs, kas geriau – pasivaikščioti nors ir 30 minučių, ar toliau sėdėti prie kompiuterio galvojant apie tai, kad KAI jau sportuosiu, tai sportuosiu rimtai. Nes tas „kai“ gali niekada neateiti.

Labai dažnai keliame sau per didelius reikalavimus. Užsibrėžiame po 6 mėn. treniruočių nubėgti maratoną, pasižadame kasdien paruošti trijų patiekalų vakarienę ar visą mėnesį nesuvalgyti nė vieno bulvių traškučio. Pažįstami scenarijai? Dažniausiai, deja, jie nesuveikia. Mes norime save matyti šiek tiek geresnius nei esame iš tikrųjų. Pirmas žingsnis – susitaikyti su savimi ir priimti save tokį, koks esate. Truputį tinginys, truputį smaližius, truputį miegalius. Bet tik truputį! Ar ne visi mes tokie? O truputį patinginiavus galima atrasti laiko ir sportui du kartus per savaitę, ir sveiko maisto gamybai kas antrą dieną ar vienam čipsų pakeliui per mėnesį.

Susidraugaukite su vienu pažadu vienu metu
Photo by Scott Webb on Unsplash

Vienas – 1 – ir pažadai pradės veikti

Sugalvojus pradėti kokią tai naują veiklą (ar tai būtų susiję su sveikata, ar nauju laisvalaikio pomėgiu) dažnai labai entuziastingai puolame pirkti naujų tai veiklai reikalingų priemonių. Dažnai nepanaudoti lieka nauji marškinėliai bėgimui (nes kol jie atkeliauja iš kokios mandros parduotuvės Amerikoje, tai ir ryžtas bėgioti išgaruoja). Arba skubame įsigyti visų spalvų ir firmų siūliukų siuvinėjimui, nusiperkame didžiausią siuvinėjimo kanvą, o ji po to 3 metus dulka spintoje nepabaigta, nes įkvėpimas siuvinėti kažkur ėmė ir išgaravo. Todėl labai svarbu pritaikyti VIENO taisyklę.

Ką 2020-aisias galėtume pasižadėti sau, kad tai būtų naudinga ir taptų nuolatinės rutinos dalimis? Vienas dažniausių pažadų, kuriuos girdžiu, tai sportas. Todėl pasižadėkite sau daugiau judėti! Bet neskubėkite pirkti svarmenų ir batų ar brangių sporto klubo abonementų. Vienu ypu užsigriebus visko, tikėtina, sportuoti baigsite po dviejų ar trijų savaičių. Nuosekliai laikytis naujo pažado labai padeda planas ir progreso sekimas. Galite nusibraižyti diagramą, kurioje žymėsite sporto minutes (pritūpimų skaičių, nueitus žingsniu ar…) kasdien ar tam naudoti programėlę. Taip pat iš anksto numatykite, kad, pavyzdžiui, sausio mėnesį kasdien nueisite 10 000 žingsnių. Sėkmingai įveikę sausio mėnesį, vasario mėnesį didinsite fizines apkrovas ir, pavyzdžiui, pabandysite kasdien bent 20 minučių daryti jogos pratimus. Sausio mėnesio plano nepavyko įgyvendinti? Vadinasi, metas jį kartoti vasarį, o vasario planą nukelti kovui. Svarbu nepradėti visko vienu metu – ir vaikščioti pietų pertraukos metu, ir lankyti grupines treniruotes ir namie daryti jogą. Taip tik pervargsite ir nustosite daryti visus šiuos dalykus. Esmė ne tame, kad jūs per porą mėnesių taptumėte profesionaliu sportininku, esmė tame, kad jūs išsiugdytumėte sveiką įprotį ir norą kasdien pajudėti daugiau nei tik maršrutu kavos aparatas-darbo stalas. Taip pat būtinai nusimatykite, kiek dienų per mėnesį „ilsėsitės“ t. y. pasitaikius nepatogioms aplinkybėms galėsite be sąžinės graužaties praleisti savo sporto programą ir už tai savęs nebausite. Kai turėsite nusimatę 3 ar 5 laisvadienius per mėnesį, pamatysite, kaip pats norėsite net nepatogiausią dieną įterpti dar vieną pasivaikščiojimą lauke, nes „O kas, jei tų laisvų dienų dar prireiks vėliau?“

Nauja apranga ar batai motyvuoja sportuoti tik porą savaičių. Progreso sekimas, jūsų pasiekimai ir nuopoliai motyvuoja kitą mėnesį įveikti geriau, nei šį. Vėl ir vėl
Photo by Scott Webb on Unsplash

Dar kelios idėjos kitokiai metų pradžiai

Susidarykite sąrašą iš 12 užduočių ir kiekvieną mėnesį atlikite po vieną darbą. Pasikabinkite šį sąrašą gerai matomoje namų vietoje arba įsiklijuokite į savo užrašinės pirmą puslapį – kad visada būtų po ranka ir primintų, jog 2020-aisiais jūs siekiate daugiau!

Ką galėtumėte įtraukti į sąrašą? Čia tik kelios idėjos. Tik jūs pats žinote, kas jums suteiks daugiausiai laimės. Pagalvokite, kaip bus smagu metų pabaigoje pamatyti išbrauktus VISUS šiuos darbus:

 1. SAUSIS // Susitvarkykite sandėliuką / palėpę išnešant visus daiktus, išvalant dulkes, paaukojant / parduodant nereikalingus daiktus, suremontuojant reikalingus, bet sugedusius daiktus, tvarkingai susidedant tai, kas liko ir bus naudojama.
 2. VASARIS // Atlikite DYI projektą apie kurį seniai svajojate, bet vis nerandate tam laiko.
 3. KOVAS // Susiraskite tris lankytinas vietas netoli jūsų namų ir susiorganizuokite savaitgalio išvyką su draugais ar šeima.
 4. BALANDIS // Perskaitykite 5 knygas apie kurias vis pagalvojate, bet neprisiruošiate pradėti skaityti.
 5. GEGUŽĖ // Pavasaris ant nosies! Kruopščiai išvalykite visus namų langus.
 6. BIRŽELIS // Nuvažiuokite ir sutvarkykite šeimos kapus. Pasodinkite gėlių ar pasirūpinkite priežiūros nereikalaujančiomis dekoracijomis.
 7. LIEPA // Perdažykite tvorą / išvalykite trinkelių tarpus ar atlikite kitą vis atidėliojamą darbą kieme. Gyvenate bute? Sutvarkykite sugriuvusį šaligatvį ar įrenkite sūpynes vaikams – padirbėsite vieną savaitgalį, o jūsų darbu ne vienus metus džiaugsis ir jūs, ir jūsų kaimynai.
 8. RUGPJŪTIS // Pasidarykite atsarginę svarbių failų (ir nuotraukų!) kopiją. Jei neturite, įsigykite išorinį kietą diską, kad jūsų duomenys būtų saugūs.
 9. RUGSĖJIS // Susiplanuokite žiemos atostogas, kokių dar neturėjote! Išbandykite tai, ko dar nedarėte. Visada pavydite tiems, kurie Naujus metus sutinka kelionėje? Dabar pats laikas ją planuotis.
 10. SPALIS // Atnaujinkite ryšius su senu geru pažįstamu. Vis pagalvojate apie tą žmogų, bet neprisiruošiate jam paskambinti? „Neturite priežasties“? Tiesiog paskambinkite ir pakvieskite puodeliui arbatos.
 11. LAPKRITIS // Susiplanuokite ir pagaminkite ar įsigykite visas Kalėdų dovanėles. Pasiruoškite kelias universalias smulkmenas „nenumatytiems žmonėms-atvejams.“
 12. GRUODIS // Įvertinę prabėgusius metus susidarykite dar geresnį ir būtent jums veikiantį kitų metų norų sąrašą! Juk šiemet sau jau įrodėte, kaip lengvai norai ima ir pildosi!
Neapkraukite savęs begale įsipareigojimų. Susidarykite darbų sąrašą tik įvertinę, ar realu jį įvykdyti
Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash

Smagių, organizuotų ir atradimų kupinų naujų 2020-ųjų metų!

Jūsų — Minimaliai su 6 porom batų

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: